קטגוריות Vs תגיות

קטגוריות VS תגיות – שיטות עבודה מומלצות SEO למיון התוכן שלך

קטגוריות Vs תגיות. אחד הנושאים המדוברים ביותר בקידום אתרים הוא מה עדיף ל- SEO: קטגוריות או תגיות?

 

מה ההבדל ביניהם? מה המספר האופטימלי של קטגוריות וורדפרס? כמה זה יותר מדי? האם זה בסדר להקצות פוסט אחד בקטגוריות מרובות? האם יש גבול של תגיות שנוכל להקצות לכל פוסט? האם התגים פועלים כמו מילות מפתח? האם יש יתרון לקידום אתרים בשימוש בקטגוריות על פני תגיות או להפך?

 

יש לא מעט פרשנויות בנושא ברשת, אך מסתבר שהן לא עקביות ולא שלמות. אם אי פעם היו לך שאלות אלה, אני מקווה שהן יענו לאחר שתסיים לקרוא את הפוסט הזה, כך שתוכל לבצע התאמות בבלוג שלך במידת הצורך.

לפני שנבין את אחת מהשאלות המפורטות לעיל, עלינו להבין מה זה קטגוריות ותגים.

בוורדפרס, קטגוריות ותגיות ידועות כטקסונומיות (טקסונומיות של וורדפרס משמשות כדרך לקבץ פוסטים וסוגי פוסט בהתאמה אישית יחד). מטרתם היחידה היא למיין את תוכן האתר כדי לשפר את השימושיות של האתר. כלומר כאשר משתמש מגיע לאתר שלך, הוא יכול בקלות לדפדף בתוכן שלך לפי נושאים ולא לגלוש באופן כרונולוגי, תצוגת מיתולוגית של בלוגים בוורדפאס.

קטגוריות נועדו לקיבוץ רחב של הפוסטים באתר. מיון לפי נושאים כלליים או כתוכן העניינים של האתר שלך. ישנם קטגוריות כדי לעזור לזהות במה הבלוג שלך באמת עוסק. נועד על מנת לסייע לקוראים למצוא את סוג התוכן הנכון באתר שלך. קטגוריות הינרכיות, כך שתוכלו לתת קטגוריות משנה.

 

תגיות נועדו לתאר פרטים ספציפיים יותר באתר. הם המיקרו-נתונים שבהם אתה יכול להשתמש כדי למיין את הקטגוריות של התוכן שלך. תגיות אינן היררכיות.

 

לדוגמה אם יש לך בלוג אישי בו אתה כותב על החיים שלך. הקטגוריות שלך יכולות להיות משהו כמו: עבודה, אוכל, זוגיות, תחביבים. עכשיו כשאתה כותב פוסט על משהו שאכלת, תוסיף אותו לקטגוריית האוכל. ניתן להוסיף תגיות לפוסט האוכל כדוגמת סלט, אורז, קינוח וכו '.

אחד ההבדלים הגדולים ביותר בין קטגוריות לתגיות הוא שקטגוריות וורדפרס דורש לסווג את הפוסט שלך. פוסט לא מסווג יופיע תחת קטגורית כללי. בתגיות לעומת זאת אין צורך לסווג ולא קיימת ברירת מחדל של תגית כללית.

 

הבדל נוסף הוא האופן בו נראים הקטגוריות והכתובות של כתובות האתר שלך. אם אתה משתמש במבנה פרמלינק מותאם אישית (URL), קידומת הבסיס שלך תיראה אחרת. דוגמא:

 

http://yoursite.com/category/food/

 

לעומת.

 

http://yoursite.com/tag/food/

קטגוריות לעומת תגיות: מה עדיף ל- SEO?

 

השאלה הנשאלת ביותר כיום היא: האם יש יתרון לקידום אתרים בשימוש בקטגוריות על פני תגיות או להפך? התשובה הפשוטה לכך היא לא. אסור להסתכל על זה כקטגוריות או טקסונומיות. הם נועדו לעבוד יחד. אם קראת את הפוסט הזה, אתה אמור להיות מסוגל להבין את המטרה האישית של קטגוריות ותגים וכן את המטרה המשולבת שלהם לשימושיות האתר שלך.

שמור על קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצים להיות הראשונים לקבל עדכונים ומאמרים חדשים של צור-טק? הירשמו לניוזלטר וקבלו מידע על תחומי בניית אתרים, וורפרס, אלמנטור, קידום אתרים ועוד..

פוסטים אחרונים

רפאל צור

רפאל צור

מומחה אתרי וורדפרס ושיווק דיגיטלי באינטרנט​

אהבתם? במידה ותירצו לקבל עדכונים עתידיים ישירות למייל שלכם אתם מוזמנים להירשם בקישור למטה.

השאר תגובה

כתיבת תגובה