מה זה backlink?

מה זה Backlink? הוא קישור שמקבל אתר אינטרנט מאתר אחר. קישורים נכנסים משפיעים רבות על דירוג אתרים בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש.

זו הסיבה שהם נחשבים מועילים מאוד לשיפור דירוג SEO של אתר.

מנועי חיפוש מחשבים דירוגים באמצעות גורמים מרובים להצגת תוצאות חיפוש. איש אינו יודע בוודאות כמה משקל מנועי החיפוש נותנים לbacklink נכנסים בעת רישום תוצאות,

אולם אנחנו יודעים בוודאות שהם חשובים מאוד לשיפור דירוג SEO.

קישורים נכנסים Backlink  צריכים להיות טבעיים, פירוש הדבר שעל אתר אינטרנט לא להשתמש בדרכים מלאכותיות כדי ליצור קישורים נכנסים לאתרי האינטרנט שלהם.

איכות הקישורים חשובה בהרבה מכמות הקישורים.

דוגמה: אתר א' הוא מסעדה והוא מקבל קישור אחורי מאתר ב' שהוא בלוג או אתר בולט לביקורת אוכל. זהו קישור אחורי איכותי, טבעי ורלוונטי שיעניק לאתר א' נקודות חיוביות בדירוג SEO

בגלל חשיבותם לדירוג SEO של קישורים נכנסים Backlink, ישנם המון קיצורי דרך לא כשרים של קישורים לא איכותיים. 

במספר דוגמאות כדלהלן: רכישת קישורים נכנסים, רשתות להחלפת קישורים, מכירת קישורים נכנסים וכו'.

הקישורים הללו אינם מומלצים על ידי מנועי חיפוש. ולרוב מנועי החיפוש מבטלים אותם. ולפעמים גם מענישים אתרים החשודים במעורבות לא תקינה של קישורים כאלה..

קישורי backlink הם סוג של שיחות בין אתרי אינטרנט.

דוגמא נוספת: בלוגר X כותב מאמר מעניין מאוד על אירוע ספורט. בלוגר Y לא מסכים עם המאמר של בלוגר X וכותב עליו במאמר אחר למגזין מקוון. בלוגר Y מקשרת למאמר של בלוגר X , כך שקוראיו יוכלו להבין את שתי נקודות המבט. בלוגר X מקבל קישור חזרה חשוב.

מצד שני, המאמר של בלוגר Y זוכה לפופולריות ואתרים רבים אחרים מקשרים למאמר שלו. האתר של בלוגר Y מקבל קישורים נכנסים חדשים רבים. למרות שבלוגר X רק קיבל קישור אחד למאמר שלו, הערך של קישור הקישור שלו מוגבר על ידי הנושא של המאמר של בלוגר Y.

רשת האינטרנט העולמית, היא רשת של דפי אינטרנט המחוברים זה לזה באמצעות היפר-קישורים. כל היפר-קישור המתחבר למסמך חדש מוסיף לצמיחה הכוללת של האינטרנט.

 מנועי חיפוש מקלים עליכם למצוא את דפי האינטרנט הללו. דף אינטרנט המקושר על ידי דפי אינטרנט רבים אחרים בנושאים דומים נחשב מכבד ויקר יותר.

 בדוגמה לעיל, המאמר של בלוגר X זוכה לכבוד לעורר שיחה שהובילה לדפי אינטרנט רבים אחרים המקשרים זה לזה. לכן קישורים נכנסים אינם חשובים רק עבור אתר אינטרנט כדי לזכות בכבוד, הם חשובים גם למנועי חיפוש ולבריאות הכללית של האינטרנט כולו.

מה זה Backlink?

.

שמור על קשר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצים להיות הראשונים לקבל עדכונים ומאמרים חדשים של צור-טק? הירשמו לניוזלטר וקבלו מידע על תחומי בניית אתרים, וורפרס, אלמנטור, קידום אתרים ועוד..

פוסטים אחרונים

רפאל צור

רפאל צור

מומחה אתרי וורדפרס ושיווק דיגיטלי באינטרנט​

אהבתם? במידה ותירצו לקבל עדכונים עתידיים ישירות למייל שלכם אתם מוזמנים להירשם בקישור למטה.

השאר תגובה

כתיבת תגובה